Cilat jane benificionet e afirmacioneve pozitive

Te falenderoj qe e ke marr hapin e pare drejt perndritjes dhe vitalitetit tend te shendetit dhe jetes!

Para se te hysh ne email shiqoji benificionet e afirmacioneve pozitive, sepse vetem ti qe je regjistruar ke hyrje ne kete faqe!

Cilat jane benificionet e afirmacioneve pozitive:

–  Te ndihmojne te lirosh hormonin e endrofinave ne trup, dmth te qetesojne
– Te ndihmojne te jesh e/i motivuar per ta ndryshuar gjendjen
– Te inspirojne
– E ngrisin vetebesimin
– Te bejne me te sigurt te flasesh para publikut
– Punojne me nenvetedijen tende, aty ku cdo gje eshte e programuar dhe prej nga burrojne mendimet e tua negative
– Te dhurojne shprese
– Te ndihmoje t’i shohesh gjerat qe nuk i ke pare me heret
– Jo vetem qe te ndihmojne te ndihehs mire, por edhe ta ndryshojne gjendjen

Jo vetem kaq, perveq afirmimeve ti do te pranosh edhe…
Ne kete zgjedhje jo vetem qe i ofroj nga dy afirmime pozitive ne dite, plot 30 dite qe ti mundesh me i perserite cdo dite, por edhe per cdo afirmim do te ke nga nje pyetje qe duhesh pergjegjur.

Nga perspktiva ime terapeutike e di qe kur te shtrojme pyetje, nenvetedija jone do te kerkon pergjegjje. Ashtu eshte edhe truri yne i krijuar. Te gjen zgjidhje te problemit.

Per ate arsye duhet shtruar pyetje qe krijon zgjdihje relevante per ty dhe shendetin tend.

Ja disa nga emailat e lexuesve qe i kane pranuar afirmimet e mia gjate javes se kaluar ne buletinin e shendetit “Perndritja dhe Vitaliteti Shqiptar”:

“Mirmengjesi Elvira.  Shume flm per keto mesazhe afirmative   qe me kan ndryshuar tersisht..” S. K

“Faleminderit faleminderit pafund, Kur i perseris afirmimet, nuk diskutohet qe ndihem shume mire…Por , pak po merzitem qe po perfundon kjo jave sonte Pa dyshim qe do kisha dashur ne vazhdimesi te merrja e-maile te tilla qdo nate….”, R. D.

“Shkrimet qe i keni ber per mua jan shum shum te mira ju falimiderit shum ” O.O

“…Nuk kisha qef as me hanger as me pi hiq kurgja as me punu .veq me zor ne fillim  e tash prej qe te kam taku ty ktu ne fb pak jam qetsu .flm shume per keto emaila afirmeuese .kemi shume nevoj per ty” A.M

Hapi yt i radhes eshte te klikosh ne imazhin me poshte:
Skärmavbild 2014-02-06 kl. 19.08.38

Haki Dajakaj

Ju pershendes jam i gatshem te bashkpunoi me juve ,e di qe ne Kosove ka shum nevoi qe njerzt te ken ndihmen nga profesionistet , mendoi qe edhe kriza e rend ekonomike sociale veq se e ka rendu gjendjen e pergjitheshme ne Kombin ton , pasi e ardhmja shifet e zymte , sai perket traumave te luftes s,esht ber asgje qe shum gra ,femij , edhe burra ,bartin me vete ate kaseten ezez ,qe me deshir edhe ishin liru nga ajo erresire ,por ndoshta edhe ju mungon guzimi ,te flasin ,ose jan edhe te pavetedijshem se ka njerez qe mund t,ju ndihmojn ,diten e mire ,kaloni mire ,per q,do te re julutem kontaktoni me mu permes Fb po nese ju duhet edhe numri i tel do t,ja u dergoi .

vinjol

si fillim te uroj sukses ne kete pune qe ti ke ndermare
por besoj se eshte dicka me shume psikologjike
se sa mjekesore
me fal edhe dickate lutem
nese zoti ta ka dhene ty kete dhunti
per ti bere njerezit me te pergjegjshem thjesht nga virtualiteti
cfare humbet ti ??? as edhe 1 gje !!!!
Sinqerisht u ndieva mire sa po lexoja dicka nga shkrimet e tua
por kur lexova Paguaj 19 euro ne muaj per te mare keshillat e <>
sinqerisht me ka ardhe keq
elvira nese ke mundesi ti japesh keto informacione falas sic e bej une
ne 1 web qe kam do te ishte mrekulli
sherbimet ne ate web qe une kam kane te bejne me shendetin e njeriu
e jo me gjendjen e ti psiqike
ose te trurit

Uroj qe mos te me kesh keqkuptuar

Me sinqeritet e Respekt

Vinjol Krasniqi

tirane/Albania

Elvira

Pershendetje Vinjol,

Te flmnd per komentin.

E ke keqkuptuar, nuk eshte 19€ ne muaj per keshillat, por 19€ per produktin e Afirmacioneve.

Neper kanalet e mia sociale, ketu ne webfaqe, buletin te shendetit, Facbook, Youtube ka materiale me keshilla te vlefshme qe jane 100% gratis.

Vetem tri produkte jane ne shitje. Kjo eshte plotesisht normale dhe e zakonshme.
Cfare ben ti per te jetu? Qumshtin qe e blen a e merr gratis apo e paguan?

Ka gjera qe jane gratis dhe ka gjera qe nuk jane.

Me te mira
//E

silva

ju pergezoi per shkrimet tuaja ..dhe keshidhat ma se te vleshme .sidomos ne kte kohe qe ky popull ashte i ngarkuar si nga ana psikologjike ,,,gjithashtu dhe nga gjendja ekonomike ..qe i ka mberthyer..ne nje skamje….dhe pa deshire per te pa per para per jenten..qe te shpresoin per ma te miren…..eshte e tmerrshme te dominoin ne kte kohe mas deshira per jeten..QE ZOTI E KA LLURU SECILIT TA GEZOJE E TA SHIJOJ…..afroi mbeshtetjen time duke ju uruar sukse ne punen tuaj..
me rrespekte S.Kraja

zana

mami im është pa qef dhe nuk ikën dot nga puna nuk i mban dot peshat e rënda se janë mbushur plot me patate mërzitet shumë është stresuar

mario

Persh elvira jam nje djal 21vjec nga shipria dhe jam ne kriz psiqike mendime obsesive dhe shpirterore duket sikur jam ne nje kriz te identitetit dhe personalitetit tim me duket sikur jam njeriu me kompleks ne bot kisha dasht me u konsultu me ty flm.

Your email address will not be published. Required fields are marked *