Tri meditimet kunder ankthit, depresionit dhe vetebesimit te ulet

Tri meditimet kunder ankthit, depresionit dhe vetebesimit te ulet

Vetebesimi i ulet qe rezulton nga frika. Nga frika dhe vetebesimi i ulet vijne zakonisht ankthi dhe depresioni. Vijne lodhjet, energjia e rende, agresiviteti, hidherimi, mossuksesi dhe stagnimet tjera ne pune dhe jete.

Msheftesite e meditimeve jane se ato te ndihmojne, dhe gati askush nuk e thote kete. Askush qe flet shqip, e kam fjalen.

Kunder ankthit dhe frikes perveq antidepresivave, duhet shiqu edhe alternativat tjera qe nuk e demtojne trupin.

Meditimet jane nje nder teknikat me te shendosha dhe efikase qe mund te Ilushindihmojne te ndihesh e/i qete dhe clodhur.
Nuk ke nevoje as nuk e meriton me ndejt me frike dhe me ankth.
Provoje kete alternative sepse asgje nuk do te humb perveq eventualisht frikes dhe vetebesimit te ulet.
Temat jane te zgjedhura nga perjetimet qe e sjellin depresionin dhe ankthin.

Ketu mundesh ne menyre te lehte dhe te shpejte t’i porositesh tri meditimet qe une i sygjeroj.  Drejtohen nag zeri im dhe jo vetem qe et qetesojen por edhe te udhezojne. Jane te krijuara me dashuri dhe perkushtim te pafund qe te ndihmoj ty qe ndihehs keq.

Paypal-i eshte menyra me efikase ta besh porosine kudo ne bote qe gjindesh.

BLOMOR

TANI VETEM PER 10€!!!
Cmimi eshte zbrit nga 15€ vetem qe te jete me lire. Ky cmim do te zgjat vetem gjate muajit korrik-gusht!

Obruten Mark eshte firma ime suedeze dhe ne emer te saj i krijoj keto porosi ne Pay Pal.

Nuk te merr me shume se 5 minuta ta plotesosh formularin dhe meditimet do te vijne direkt ne emailen tend ku pastaj mund ti shkarkosh ne celular apo kompjuter. Mund ti kesh me veti non stop.

Eshte nje teknike e vjeter qe krijon qetesi trupore dhe mentale. Per kete kam shkruar edhe ne postet e meparshme. (Shiqo ne kategorine “Meditimet”)

Keto jane dizajnuar qe te punojne ne nenvetedijen tende. Aty ku behen 90% te zgjedhjeve tona ne jete. Jane shume te fuqishme dhe te ndihmojne t’i lirosh brengat dhe ankthet qe ta peshojne trupin dhe mendjen.

Kliko e mos ngurro. Cmimi eshte shume modest. Vetem per TY qe flet dhe merr fryme shqip.
Kliko ne kete pulle “Buy now” posht dhe plotesoje formularin e Pay Pal-it me te dhenat qe me duhen t’i di.
Kjo menyre eshet 100% e sigurte, te gjitha te dhenat tuaja do te mbrohen nga ligji i integritetit personal.

BLOMORCka thojne te tjeret per meditimet:

E dashur Elvira mënyra jote medituese është  për tu admiruar.

Ju në njëfar mënyre na e mësoni një gjuhë të re komunikimi me forcën tonë shpirtërore e cila është në relacion me të gjitha elementet e jetës tonë

Ju e keni zbuluar kurën e duhur dhe të vetme për ta vënë në tretman veten tonë plotësisht dhe e gjitha duke na mësuar po ashtu se si të mbushemi 
me energjinë e duhur për të gjitha funksionet e duhura në jetë

Metodat Teknikat apo Mënyra juaj – fillimisht duket shum e thjesht dhe nuk ta merr mendja se jan aq aq të fuqishme

Bravo Elvira Ju jeni kura që na duhet neve në përgjithësi si qenie.”


Ermal Tahiri Gjakovë

Elvira Haxhiaga “Live” ne Tetove, Maqedoni me daten 20 Nentor 2012.

Elvira Haxhiaga “Live” ne Tetove, Maqedoni me daten 20 Nentor 2012.

Elvira Haxhiaga, filloi te ligjeroj profesionalisht ne kete event ne Tetove, pastaj vazhdoi ne Kosoven e saj te dashur. Ne Kosove debutoi si “Keynote Speaker”, apo mysafire speciale ku foli per 200 gra farmere dhe minstrise se Agri kultures se Kosoves per rendesine e njohurive bimore (Etno-botanike).

————————————————————————-
Ju informoj juve qe jetoni ne Maqedoni, apo keni miq atje se me daten 20/11 ne Tetove, do te ligjeroj per domethenien e energise pozitive dhe efektet e energjise negative.
Cilat jane konsekuencat dhe si mund ta ndryshojme strukturne e mendimeve qe te kemi me shume rezultate te mira ne karrier, biznes dhe jete. Kete organizim e bej ne bashkepunim me Mimoza Taqi.Mimoza me ka ftuar ta krijoj kete event.

Nese keni deshire te merrni pjese dhe te me degjoni “Live” ju lutem me kontaktoni mua apo Mimoza Taqi-n ne facebook. Cmimi eshte 20 Euro dhe ligjerata zgjat dy ore. Ju qe jeni aty do te keni mudnesi te rezervoni takime individuale. Tash, me trego qka kishe pasur deshire te marr si pike dhe qe eshte me rendesi per ty. Nese kam hapesire do ti marr prasysh, keto sygjerime dhe pyetje. 😉Me shkruaj direkt tek: elvira@lookfeeldogood.com
apo tek Mimoza Taqi tek: mimoza88@yahoo.com
 
 

Omega 3, vaji i peshkut dhe depresioni

Omega 3, vaji i peshkut dhe depresioni

Vaji i peshkut dhe depresioni jane te lidhura ngusht me njera tjetren.

Depresioni eshte nje gjendje qe paraqitet nga faktoret e ndryshem, por edhe nga niveli jo uqshyes ne tru dhe trup.

Ne postet e kaluara kam shkruar per trurin dhe mrekulline e tij. Kliko ketu per te dal tek ai postim.

Omega 3 eshte vaj essencial per kete organ. Eshte baze, prej qe jemi ne bark te nenes.

Kete video ia kam kushtuar shtatezeneve, pasi qe ato hyjne ne nje proces ku duhet ushqyar dy trura. Te foshnjes ne bark dhe te vetin.

Dua te shtoj se kjo yndyrre eshte e dobishme dhe e domosdoshme per te gjithe pa marre parasysh mosha.  Yndyrra e llojit Omega 3 nuk prodhohet vet nga trupi dhe per ate arsyre eshte shume me rendesi qe kjo te konsumohet extra me ane te tabletave.

Eshte shume e zakonshme qe nena te hyj ne depresion pasi qe e ka lind femijun. Kjo mund te ndodh per shkak te mungeses se yndyrres esenciale ne trurin e nenes, pasi qe niveli ushqyes eshte konsumuar edhe nga foshnja. Gjithashtu duhet marrur Omegen 3 edhe pasi qe ka lindur femiju sepse i duhet edhe femijut te zhvillohet, por edhe nenes ta plotesoj nivelin e duhur.

Ne kete sekuence  tregoj se pse eshte vaji i peshkut themel i zhvillimit te trurit.