Pse bizneset e vogla dhe te medha duhet te jene ne rrjetin LinkedIN

Pse bizneset e vogla dhe te medha duhet te jene ne rrjetin LinkedIN


Bizneset e vogla apo te medha, jane gjithmone te mvarura nga konsumatoret.

Bizneset e vogla dhe te medha ne LinkedIN1/3 e popullesise jane te regjistruar ne Facebook. Ka mjaft ndermarres qe punojne nepermes Facebook-ut dhe shume here punonjesit mbas ketij gjiganti te madh me rregullat e tyre e procedurat e kane be me veshtire per biznese te depertojne me lehte tek konsumatoret. Ne anen tjeter ka mjaft biznese qe kane lulezuar bere multi milioner duke bere marketing dhe shitje nepermes Facebook. Pyetja eshte a mjafton vetem Facebook-u ? Pergjegjja eshte jo. Eshte si lotteri te mvaresh prej nje aktori qe ta drejton biznesin indirekt. Prandaj edhe njerezit kerkojne kanale tjera te depertojne kur ajo em e hershmja e ben me veshtire procesin e marketingut. 

Kanali i rrjetit social qe eshte duke lulezuar me shume se Facebook-u momentalisht eshet LinkedIN! Sonte eshte nje webinar per kete! Per ty qe e drejton biznesin apo ke plane te startosh ate, Linked IN do te jete burrim interesant i konsumatorve. Ne tregun shqiptar nuk e di se si shfrytezohen keto kanale sociale per biznes , por mire eshte te kete informata.

Per me shume info rreth ketij Webinari kliko ketu! 

A je e/i lindur ta kesh biznesin tend? Cka po pret?

A je e/i lindur ta kesh biznesin tend?

Ska lidhje se a eshte fjala per biznesin e madh apo te vogel, kur je lind ta kesh ate, asgje nuk do te ndal, perveq vehtes tende.

Shiqoje ketu.

Kjo foto ilustron fakte qe ben ta dish se a je bere te jesh shef i vehtes tende apo te punosh per dikend tjeter.

A je lindur ta kesh biznesin tend?

Perkthimi vijon ketu:

1. E urren Status Quon (ne pergjithesi, “Pse asgje nuk ndryshon”)
2. Merzitesh shpejt
3. Etiketohesh si rebel/e
4. I kundershton autoritetet
5. Je e/i perjashtuar nga puna, apo e ke leshu vet disa here
6. Je e/i fiksuar (ne ide, gjera, sende, vizione etj)
7. Kurre nuk pushon
8. Muhabetet e vogla nuk jane per ty (Bisedat veq sa per me fol)
9. Nuk i pershtatesh normes……..

Nese ti je ky ilustrim atehere mos prit me!

Nese te mungon motivimi apo inspirimi mundesh lirisht te me kontaktosh.

Ska lidhje se cfare ideje ke. Nese ajo ty te pelqen dhe ti i beson asaj mos u ndali. Ti degjosh te tjeret me shume te dekurajojne se sa qe te inkurajojne.

Me shkruaj tek:
elvira@lookfeeldogood.com

Aty mund te flasim me shume per iden apo idejat tuaja.

15 fakte qe te garantojne te mbetesh e/i palumtur

15 fakte qe te garantojne te mbetesh e/i palumtur

Ketu me poshte i ke te siguaruara faktet qe do te ndihmojne te jesh e te palumtur tere jeten.


1. Prit qe tjeterkush apo tjeterqka do te bej te lumtur.

15 arsye qe ta garantojne palumturine!
Vetem ti mudnesh ta ndryshosh situaten!

2. Leja fajin dikujt tjeter per deshtimet e tua.


3. Perdore “vetem nese” sa me shume qe mundesh kur eshte fjala per kohe, para dhe shoqeri.

4. Krahasoje ate qe e ke me te tjeret.

5. Behu gjithmone serioz

6. Mundohu me i kenaq te gjithe.


7. Kurre mos thuaj jo!


8. Ndihmoju te tjereve dhe mos e lejo askend te ndihmoj ty.

9. Shiqoji nevojat e tua si jo te rendesishme.


10. Nese dikush te jep komplimente largoji nga mendja menjehere dhe mos i prano.

11. Nese dikush te kritikon, bene te madhe.

12. Mbaji te gjitha ndjenjat mbrenda teje


13. Kurre mos ndrysho.

14. Kurre mos je e/i kenaqur kur diqka nuk eshte absolut perfekte.


15. Kaloje tere kohen tende ne te kaluaren dhe te ardhmen.

Lexoji keto disa here ne dite dhe cdo dite! Do te perkujtohesh se si eshte te jesh e/i palumtur dhe shpresoj qe e zgjedh ta besh te kunderten.
Texti eshte marre nga libri suedez “Det är aldrig kört- Kristina Reftel”.

Tri meditimet me te reja – kunder ankthit dhe depresionit

Mshefetsite e meditimeve – kunder ankthit dhe depresionit

Kunder depresionit zakonisht jemi mesuar te manipulojme trupin dhe trurin me antidepresiva. Ka zgjidhje me te shendetshme. Depresionit duhet hyre nga te gjtiha anet. Duhet te kemi nje zgjidhje holistike, pra ta sherojme mendjen, trupin dhe ndjenjen.

Meditimet jo vetem qe te pushojne dhe relaksojne, por ato munden ta shendoshin trupin dhe mendjen. Keto tri meditimet qe i kam kriju jane te udhehequra me zerin tim dhe te dizajnuara te ndikojne ne nenvetedijen tende. Nenvetedija eshte vendi ku te gjitha programimet kane ndodh dhe perjetimet e jetes jane regjistruar. Nese nenvetedijen nuk e kemi te “shendoshe” atehere edhe kur jemi te vetedijshem do te kemi probleme.
Tere jeten time profesionale kam punuar me teknika te ndryshme per t’i ndihmuar personave qe kane depresione, ankthe dhe fobie te ndryshme.

Meditimi te sjell paqe dhe qetesi ne tru dhe trup.
Meditimi te sjell paqe dhe qetesi ne tru dhe trup.

Eshte nje nder teknikat me te lashta ne bote per ta qetesuar trurin dhe trupin dhe ne Evropen Perendimore meditimet perdoren me masa te medha te mirembajme shendetin si ne jeten private poashtu edhe neper kompania afariste.

Kliko ne linkun me poshte dhe do te lexosh me shume per tri seancat qe i kam dizajnu dhe kriju te punohet me nenvetedijen dhe transformimin e energjise negative ne ate pozitive. Keto meditime nuk jane publike por vetem per ata te cilet i porositin.

Kliko ketu -> Tri meditimet me Elvira Haxhiaga

Tri meditimet kunder ankthit, depresionit dhe vetebesimit te ulet

Tri meditimet kunder ankthit, depresionit dhe vetebesimit te ulet

Vetebesimi i ulet qe rezulton nga frika. Nga frika dhe vetebesimi i ulet vijne zakonisht ankthi dhe depresioni. Vijne lodhjet, energjia e rende, agresiviteti, hidherimi, mossuksesi dhe stagnimet tjera ne pune dhe jete.

Msheftesite e meditimeve jane se ato te ndihmojne, dhe gati askush nuk e thote kete. Askush qe flet shqip, e kam fjalen.

Kunder ankthit dhe frikes perveq antidepresivave, duhet shiqu edhe alternativat tjera qe nuk e demtojne trupin.

Meditimet jane nje nder teknikat me te shendosha dhe efikase qe mund te Ilushindihmojne te ndihesh e/i qete dhe clodhur.
Nuk ke nevoje as nuk e meriton me ndejt me frike dhe me ankth.
Provoje kete alternative sepse asgje nuk do te humb perveq eventualisht frikes dhe vetebesimit te ulet.
Temat jane te zgjedhura nga perjetimet qe e sjellin depresionin dhe ankthin.

Ketu mundesh ne menyre te lehte dhe te shpejte t’i porositesh tri meditimet qe une i sygjeroj.  Drejtohen nag zeri im dhe jo vetem qe et qetesojen por edhe te udhezojne. Jane te krijuara me dashuri dhe perkushtim te pafund qe te ndihmoj ty qe ndihehs keq.

Paypal-i eshte menyra me efikase ta besh porosine kudo ne bote qe gjindesh.

BLOMOR

TANI VETEM PER 10€!!!
Cmimi eshte zbrit nga 15€ vetem qe te jete me lire. Ky cmim do te zgjat vetem gjate muajit korrik-gusht!

Obruten Mark eshte firma ime suedeze dhe ne emer te saj i krijoj keto porosi ne Pay Pal.

Nuk te merr me shume se 5 minuta ta plotesosh formularin dhe meditimet do te vijne direkt ne emailen tend ku pastaj mund ti shkarkosh ne celular apo kompjuter. Mund ti kesh me veti non stop.

Eshte nje teknike e vjeter qe krijon qetesi trupore dhe mentale. Per kete kam shkruar edhe ne postet e meparshme. (Shiqo ne kategorine “Meditimet”)

Keto jane dizajnuar qe te punojne ne nenvetedijen tende. Aty ku behen 90% te zgjedhjeve tona ne jete. Jane shume te fuqishme dhe te ndihmojne t’i lirosh brengat dhe ankthet qe ta peshojne trupin dhe mendjen.

Kliko e mos ngurro. Cmimi eshte shume modest. Vetem per TY qe flet dhe merr fryme shqip.
Kliko ne kete pulle “Buy now” posht dhe plotesoje formularin e Pay Pal-it me te dhenat qe me duhen t’i di.
Kjo menyre eshet 100% e sigurte, te gjitha te dhenat tuaja do te mbrohen nga ligji i integritetit personal.

BLOMORCka thojne te tjeret per meditimet:

E dashur Elvira mënyra jote medituese është  për tu admiruar.

Ju në njëfar mënyre na e mësoni një gjuhë të re komunikimi me forcën tonë shpirtërore e cila është në relacion me të gjitha elementet e jetës tonë

Ju e keni zbuluar kurën e duhur dhe të vetme për ta vënë në tretman veten tonë plotësisht dhe e gjitha duke na mësuar po ashtu se si të mbushemi 
me energjinë e duhur për të gjitha funksionet e duhura në jetë

Metodat Teknikat apo Mënyra juaj – fillimisht duket shum e thjesht dhe nuk ta merr mendja se jan aq aq të fuqishme

Bravo Elvira Ju jeni kura që na duhet neve në përgjithësi si qenie.”


Ermal Tahiri Gjakovë