Seminari i fundit ne Prishtine, 31/8, ne “Hotel Prishtina”

Seminari i fundit ne Prishtine, 31/8, ne “Hotel Prishtina”

Seminari kishte mundur te quhet edhe “Kush ke e menaxhon, stresi ty apo ti stresin?”

95% te te gjitha semundjeve burojne nga stresi.

Problemi nr.1 nuk eshte stresi, por problemi eshte padituria dhe mungesa e informacionit se si te menaxhohet stresi.

Ne kete seminar publikut ju eshte dhuru informacioni, mjetet dhe teknikat e ndryshme se si te menaxhohet energjia e rende ne trup dhe ne tru si shkak i stresit emocional apo mental.

Gjithashtu ne kete seminar e kam shfytezu rastin t’i zbuloj tri fshehtesite me te hidhura te se perditshmes tone qe shkaktojne me shume ankth dhe vetebesim te ulet.

Kur te zbulohen fshehtesite duhet pastruar perjetimet, ndjenjat, emocionet, kujtimet. Prandaj pas ketij seminari pjesemarresit kane pasur mudnesi te blejne DVD-ne “Tri fshehtesite e hidhura” ku me ane te teknikes se EFT-se lirohemi nga gjendja e ankthit. DVD-ja eshet plot 92 minita me 6 pjese te ndryshme dhe tri seanca.

Secili nga ne e meriton nje jete te qete dhe te lumtur pa arsye. Skemi kohe te humbim sepse jeta eshte  e shkurte dhe te njejten kohe  e gjate.

Me poshte vijojne  komentii nje pjesemarrese per seminarin.
ACOLLAGE

“Falenderimet i takojne Zotit qe me dha mundesine te jem pjese e nje seminari te tille…Une tashme kam nisur te rikuperohem dhe do te vazhdojne ne te njejten mnyre sepse tashme ia kam caktuar vetit qellimet ne jete…mire qe ekzistojne njerez sikur ju profesionist qe t’ju dalin ne ndihme njerezve qe t’i gjejne dhe t’i largojne arsyet e paarsyeshme qe ia bllokojne trurin dhe i bejne te stagnojne dhe te mos mund te ecin para…Sa keq ndjehem per ata qe nuk kane patur nje mundsi te tille qe ta degjojne zerin tend dhe keshillat e tua,dikush ndoshta me qellim e la t’i ike ko mundesi e dikush doshta deshti por nuk mundi te vije,por e rendesishme eshte qe ti erdhe, na qendrove prane mua dhe shume sosh sikur une qe paten nevoj te te kene afer ty.
Ndjehem mire jo vetemper vete por edhe per mikeshat e mia qe i solla aty dhe qe mu falenderuan qe ia propozova ta ndjekin kete seminar tendin dhe me padurim do te presim edhe herave te tjera…Une e zgjata pak si shume komentin por nuk do te ndalesha se shkruari per krejt ata qe perjetova ate dite une dhe ata te cilet po kalonin ne ate faze sikur une dhe qe nga ajo dite po mundohen ta tejkalojne ate faze me metoda me te lehta dhe une vetem dua te them se nga ajo dite a e din se qfare them : KA DRITE TE MJAFTUESHME PER ATA QE DUAN TE SHOHIN… Te don Blerina”

Per me shume per stresin lexo ketu.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *