Pese arsye se pse ti qe punon me biznesin MLM duhesh me pas nje blog

Pese arsyet se pse ti qe punon me biznesin MLM duhesh me pas nje blog

Marketingu Online eshte pjese e industrise se blogjeve.

Blogu eshte nje platform qe e ka qellimin e krijimit te opinionit, informimit, krijimit te publikut dhe interagimit me te.

Arsyeja  kryesore qe ta kesh nje blog ti qe mirresh me  modelin e biznesit MLM apo modelit tradicional eshet te promovosh biznesin tend, terhjek publikun dhe shendru publikun ne klient dhe distributor potencial.

Kjo eshte vetem njera nga arsyet. Arsyet tjera jane me kriju me shume relacione dhe tregje “te ngrohta”.

Gjithashtu merre ne konsiderate se ti me blogun dhe me artikujt e tu e edukon plublikun tend, e informon per lemit e tuaja, sepse atyre kjo ju intereson. Nese e angazhon publikun me permbatje kualitative atehere publiku do te reagon. Reagimi ne kete rast eshte me u intersu me ble produktin tend.

Do te kisha sygjeru qe t’ju shmangesh reklamimeve manike te produkteve tuaja dhe qe informata e publikimeve tuaja  te kete vlere qe lexuesit apo publiku te interesohet me shume.

Mund t’i permendi pese arsye te medha per ty qe je profesional dhe mirresh me biznes.Duhesh  te kesh blog per tregun tend ne internet dhe jashte internetit

Pese arsyet pse blogu!

ARSYEJA E PARE. Blogu eshte lehte te startohet dhe mirembahet. Nuk ka menyre me te lehte se sa me dhuru mesazhin tend dhe me kriju prezence ne internet se menyra e blogut. Si t’ja fillon te prodhosh materiale je ne rrugen e krijimit te imigjit tend si zgjedhes problemi. Blogu yt eshet pasuria jote e biznesit. Ajo me e mira qe une e rekomendoj eshet ta krijosh nje llogari tek www.wordpress.com

ARSYEJA E DYTE: Mund te krijosh “trafik” apo audience tek blogu yt nga p.sh.Google. Kjo nuk do te ndodh menjehere, por kur te ke me shume artikuj
te publikuar njerezit do tja fillojne te vijne tek blogu yt si rezultat i kerkesave qe i kane be ne Google apo dikund tjeter. Kete blog mund ta integrosh gjithashtu edhe me faqen tende te Facebook-ut nese e ke nje, dhe nga aty do te vijne njeerzit edhe ne blog.

ARSYEJA E TRETE: Blogu yt mund te integrohet shume lehte me kanalet tjera sociale si p.sh Twitter Youtube, Facebook etj. Ne kete menyre mund te krijosh efekte te ndryshme per me terhjek publikun tek publikimet e tua.

ARSYEJA E KATERT: Me ane te kesaj platforme mundesh te fitosh me shume besim nga njerezit. Blogjet zakonisht jane me atraktive per njerezit sesa reklamat apo dokumentet tjera shitese. Kjo do te thote se njerezit do te presin per ate qe do ta publikosh, informosh, krijosh, dhe ofrosh. Natyrisht se duhesh te pozicionohesh aty ku e ke piblikun.
Mire eshte ta dish se kush je ti ne relacion me kush eshet klienti yt. Pa e ditur kete nuk mund te pozicionohesh qe klienti te gjej vet pa ju imponuar ti. Ti pra duhesh ta njohesh publikun tend dhe ta flasesh gjuhen e perbashket me te.

ARSYEJA E PESTE: Blogu eshte interaktiv. Kjo dmth mundesh me kriju relacione dhe komunikime te reja me njerez nepermes komenteve qe ata i bejne tek artikujt.
Eshte nje platform dinamike qe duhet mbajtur e fresket duke publikuar gjithmone materiale te reja dhe relevante per publikun tend. Artikujt duhet te jene aq te mire dhe me vlere sa qe njerezit deshirojne me shume nga ti.
Me publikime kvalitative nese nje vizitor te ka vizitu per here te pare, ai do te kthehet prap te informohet tek blogu yt.

 

Be edhe ti cka ben eksperti i internetit

Ann Sieg eshte legjende e gjalle e Industrise se Marketingut ne Internet.
Pasi une jam nxenese e kesaj trajnere e kam nderin ta posedoj librin e saj qe ka be “boom” ne industrine e biznesit online.
Kete liber tani ta dhuroj edhe ty
Lexoje dhe hulumtoje. Ate qe e ka be Ann Sieg ne biznesin e saj eshte ne kete liber.
Libri quhet ” 7  great lies about Network Marketing”, qe ne perkthim do te ishte “7 rrena te medha  te Marketingut te Rrjeatve apo MLM-it”.
Kliko poshte librit dhe do te del direkt te faqja e Ann’s. Aty mundesh me shkru emrin dhe email adresen dhe libri do te vij direkt ne email.

Skärmavbild 2013-07-28 kl. 21.52.17

7-great-lies-of-network-marketing

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *