A je e/i lindur ta kesh biznesin tend? Cka po pret?

A je e/i lindur ta kesh biznesin tend?

Ska lidhje se a eshte fjala per biznesin e madh apo te vogel, kur je lind ta kesh ate, asgje nuk do te ndal, perveq vehtes tende.

Shiqoje ketu.

Kjo foto ilustron fakte qe ben ta dish se a je bere te jesh shef i vehtes tende apo te punosh per dikend tjeter.

A je lindur ta kesh biznesin tend?

Perkthimi vijon ketu:

1. E urren Status Quon (ne pergjithesi, “Pse asgje nuk ndryshon”)
2. Merzitesh shpejt
3. Etiketohesh si rebel/e
4. I kundershton autoritetet
5. Je e/i perjashtuar nga puna, apo e ke leshu vet disa here
6. Je e/i fiksuar (ne ide, gjera, sende, vizione etj)
7. Kurre nuk pushon
8. Muhabetet e vogla nuk jane per ty (Bisedat veq sa per me fol)
9. Nuk i pershtatesh normes……..

Nese ti je ky ilustrim atehere mos prit me!

Nese te mungon motivimi apo inspirimi mundesh lirisht te me kontaktosh.

Ska lidhje se cfare ideje ke. Nese ajo ty te pelqen dhe ti i beson asaj mos u ndali. Ti degjosh te tjeret me shume te dekurajojne se sa qe te inkurajojne.

Me shkruaj tek:
elvira@lookfeeldogood.com

Aty mund te flasim me shume per iden apo idejat tuaja.

Your email address will not be published. Required fields are marked *