15 fakte qe te garantojne te mbetesh e/i palumtur

15 fakte qe te garantojne te mbetesh e/i palumtur

Ketu me poshte i ke te siguaruara faktet qe do te ndihmojne te jesh e te palumtur tere jeten.


1. Prit qe tjeterkush apo tjeterqka do te bej te lumtur.

15 arsye qe ta garantojne palumturine!
Vetem ti mudnesh ta ndryshosh situaten!

2. Leja fajin dikujt tjeter per deshtimet e tua.


3. Perdore “vetem nese” sa me shume qe mundesh kur eshte fjala per kohe, para dhe shoqeri.

4. Krahasoje ate qe e ke me te tjeret.

5. Behu gjithmone serioz

6. Mundohu me i kenaq te gjithe.


7. Kurre mos thuaj jo!


8. Ndihmoju te tjereve dhe mos e lejo askend te ndihmoj ty.

9. Shiqoji nevojat e tua si jo te rendesishme.


10. Nese dikush te jep komplimente largoji nga mendja menjehere dhe mos i prano.

11. Nese dikush te kritikon, bene te madhe.

12. Mbaji te gjitha ndjenjat mbrenda teje


13. Kurre mos ndrysho.

14. Kurre mos je e/i kenaqur kur diqka nuk eshte absolut perfekte.


15. Kaloje tere kohen tende ne te kaluaren dhe te ardhmen.

Lexoji keto disa here ne dite dhe cdo dite! Do te perkujtohesh se si eshte te jesh e/i palumtur dhe shpresoj qe e zgjedh ta besh te kunderten.
Texti eshte marre nga libri suedez “Det är aldrig kört- Kristina Reftel”.

shukrije Nushi

te falenderoj shum mikja e ime Elvira per kete postim …e per ato linket e kaluara nuk mu hapen …te falenderoj shum se bash kom nevoje qetash per kete lexim..

Emine Kelmendi

E dashura Elvira,

Me sinqeritetin me te madhe te falenderoj per tere ate qe Ju po beni per ne.Cdo dite ne jemi me Ju permes keshillave tuja shume te domosdoshme per ne qe kemi nevoje per ju.

Suksese juve se permes teje edhe ne po kemi suksese nejetn ton qe shpesh po din me qen jo e lumtur.

Your email address will not be published. Required fields are marked *