Për fuqizim të kapaciteteve shqiptare!

Lirohu nga e keqja dhe investo në të mirën tani!

Për fuqizim të kapaciteteve shqiptare! - Lirohu nga e keqja dhe investo në të mirën tani!

Mirë se vjen!

Mirë se vjen tek portali i inspirimit mbi menaxhimin e shëndetit!

Me menaxhu shëndetin është me menaxhu jetën!

Pse kjo faqe?

Qëllimi im këtu është t’a shperndaj diturinë time dhe te ndihmoj TY që ke ambicie dhe dëshiron të krijosh  dituri të re me vetëdije më të lartë mbi menaxhimin e shëndetit.

Puna ime përqëndrohet në fuqizimin tënd personal se si  t’a zhvillosh dhe menaxhosh, trupin tënd, mendimet, emocionet nga një perspketivë krejtësisht tjetër.

Këtu përfshihet jeta juaj personale dhe ajo profesionale!

Për t’a zotëruar këtë aftësi duhesh të mësosh gjëra të reja!

Kjo faqe është bërë për ty!
Ti që dëshiron të kuptosh se trupi yt është i krijuar dhe i dizajnuar t’a shëroj  vetën dhe t’i ndihmoj vetës prej cfardo sfide!

Në këtë portal gjen shumë artikuj mbi menaxhimin e shëndetit, ankthit, stresit dhe depresionit nga perspektiva holistike dhe 100% natyrore, pa e dëmtuar trupin, trurin apo ambientin ku jeton.

Ne faqen “Tri teknikat mbi lirimin e ankthit, stresit dhe depresionit” i gjen metodat me efektive që i kam krijuar për tju ndihmuar njerëzv ete lirohen nga gjendja negative në atë poztive! Kliko këtu për të dal te faqja!

Edhe unë vet kam qenë në ankth dhe depresion. Kam dal nga kjo gjendje me ndihmën e terapeuteve suedez dhe studimeve të mia holistike dhe natyrore mbi teknikat e ndryshme te vetshërimit.

Trembëdhjetë vitet e fundit kam punuar si këshiltare dhe terapiste si dhe i kam mbi 10.000 orë pune, me njerëz të moshave dhe profesioneve të ndryshme. Ju kam ndihmuar mijëra njerëzve t’i arrijnë qëllimet e veta në jetë dhe profesion.

Në këtë portal do të përqëndrohem të inspiroj dhe motivoj TY të lirohesh nga gjendja e lodhur, e stresuar  dhe në ankth.
Nëse unë jam liruar do të lirohesh edhe TI! :)

Çfarë po zihet tani?
Transforma po zihet!

Që nga muaji Qershor i këtij viti kemi filluar punën me një platform digjitale të edukimit se si me u liru nga antkhi, depresioni, frika dhe traumat e ndryshme!

Ky program i edukimit është i vetmi në trojet tona, në Evropë dhe botë që jipet në gjuhën shqipe dhe me mësime terapeutike online.
Niveli i mësimeve, metodave, teknikave të lirmit të gjendjes negative janë të nivelit të lartë dhe bazohen në përvojën time teroike dhe klinike me punën që e bëj me ju ndihmu njerëzve me dal nga krizat e ndryshme të jetës.

Struktura e edukimit dhe temat janë në bashkëpunim me kolegët e mi, terpistët profesional suedez me shumë vite përvojë pune.

Për më shumë për programin “Transforma” kliko këtu.

CoverTransforma1

Nëse je në shqetësim, krizë dhe gjendje negative më kontakto mu më se¨pari dhe pastaj zgjedhe “Transformën”.

Të mirëpres me komente apo ma dërgo një email tek:
elvira@lookfeeldogood.com


 • Fazile Bungu says:

  ju njoftoj se ne jemi nje organizat jo qeveritare ne kuader te shoqates kemi 1680 antar nga te gjitha moshat dhe dy gjinit . jemi te regjistruar si shoqat qe nga viti 2002 ndersa punojm dhe veprojm qe nga viti 1995 me seli ne Ferizaj ne kuader te shoqates kemi edhe 45 vullnetar ku ofrojn sherbime sociale tek personat qe nuk kan perkujdesje famijare e as institucionale .
  ne si shoqat kemi pas ndihma nga shoqata e gruas shqiptare me seli ne mallme te suedis ku na kan ndihmuar me 10 karroca invaidore dhe me 1000 ero mjete kesh.kshtu qe te gjith aktivitetin qe bejm mvaremi nga projektet qe na ndihmojn donatoret e ndryshem .ne kuader te shoqates kemi grupin rinor ,grupin e femrave me aftesi te kufizuara.
  kemi edhe puntorin per riparimin e mjeteve ortopedike.

  March 19, 2013 at 18:10
  • Elvira says:

   Ju flmnd.z. Fazile,

   Do te mbesim ne konttakt.

   Ju pershendes
   //E

   March 19, 2013 at 22:26
 • shukrije Nushi says:

  ju falenderoj mike e dashur …do te jem ne kontakt me ju …

  March 21, 2013 at 17:37
  • Elvira says:

   SHpresoj edhe une z. Shukrije!

   October 2, 2013 at 23:20
 • dona says:

  pershendetje

  March 22, 2013 at 21:32
 • dona says:

  te lutem me trego ne cilin email mund te kontaktoj me se shpejti me ty

  March 22, 2013 at 21:33
 • Tina says:

  mirdita,te lutem a ka mundesi mem tregu cilet shampo per flok trup,sherka,maskaraetj jan me te mirat. dhe cilat firma jane me te mirat per ne kosov e kam fjalen flm per mirekiptim

  March 25, 2013 at 14:31
 • tina says:

  miredita,te lutem a ke mundesi mem tregu se cilet shampo per flok trup, cilet kremra, sherka maskara etj jan me te mirat dhe prej ciles firm esht mire te marim ne ktu ne kosove flm per mirekuptim

  March 26, 2013 at 12:04
  • Elvira says:

   Tina te lutem a ke mundesi te me shkurash ne email
   elvira@lookfeeldogood.com
   Aty te pergjigjem me lehte dhe me personal.

   October 2, 2013 at 23:09
 • Agim canolli says:

  Ju pershendes shume zonje e nderuar ;)) jam agim canolli banoj ne Malmö te suedis jam 36 vjeqar i martuar baba i dy femijve . Kisha pas deshire me ju shtru Disa pytje psikologjike pasi te ma keni kthyer pergjegjjen se mund te kumunikoj me ju!ju pershendes dhe respekt per punen qe Beni ;))

  April 8, 2013 at 21:19
 • Vjollca Kuqi says:

  Te falmenderoi Elvire qe me njoftove me produktet e nuskin companise https://www.nuskin.com, pasi nga aty une po kam shume sukses me konsumin e atyre produkteve kozmetike bimore pa efekte anesore. Nuk me kishe rastis te perdore produkte kaq efikase.:)
  Flm e dashur :D

  April 21, 2013 at 10:52
  • Elvira says:

   Te lutem Vjollce, me vjen mire qe edhe ty te kane pelqy!!..

   Mendoj se e ardhmja e jone mvaret prej kvalitetit te produkteve dhe se sa natyrore ato jane, per trupin tone, token, ujin, ajrn dhe krejt ciklin ekologjik. ;)
   Te flmnd! :)

   April 24, 2013 at 14:54
 • mihane says:

  ju faliminderit e dashir… do jem mirnjohese qdo here… ju pershendes shummm….

  April 30, 2013 at 09:02
  • Elvira says:

   Ju flmnd edhe juve Mihane!

   October 2, 2013 at 23:10
 • arta says:

  pershendetje Elvira te uroje ,per punen si dhe keshillat qe gjdoher i ndane se bashku me ne .Une pres nje keshille nga ti .si mundem te arrij ne 53-55 kg pasi qe edhe gjatesia ime eshte 1.60cm me shqetson ky problem nuk po mundem ta fitoj peshen si dhe ta mbaje ose mundesh te me sygjerosh qfar ushqimi mundem me perdor une kame perdor Herba life kame fitu 3 kg po prap mas nje kohe i kame humbe gjitha te mirat per ty Arta,,,,

  May 15, 2013 at 12:52
  • Lirim says:

   e kur do ta jepnii dhuratenn qe shkruan ketu edhe qfar dhurate

   August 24, 2013 at 06:36
   • Elvira says:

    Regjistrohu edhe e sheh Lirim!

    August 26, 2013 at 15:03
    • Adem Lahaj says:

     Elvira te faeminderit shum per perkujdesjen tenede njashtu dhe keshillat tueja per mua.Jeni jasht zakonisht epa lodhshme dhe shum ndihmuse,njashtu dhe kshilluse,Sot nga ju mara disa lajme te reja dhe posa hura ne imel dhe lezova ishin shum intersant.Shum faleminderit per intersimin qe keni shfaqur per bashkpunim me gjith deshir,Elvire nga pervoja ime dhe peripetit e jetes sime kam shum per te dhene tek ata qe kan nevoje dhe arsy.Un jam Njeri qe edhe ne Norvegji pas gjidha vuejtjeve qe kam pasur kam arritur shum ne jete. Pra nuk jam ndalur kur as duke punuar vepruar dhe shum ndihmuar Shqiptarve ne menura materiale pra ne Kosov,Un Elvira Kosoven e vizitoje se paku 3 apo 4 here ne vit atje kam Shpirtin dhe mendjen atje mundohem qe te jeme pran tyre ne menyra te ndryshme materiale,Un jam njeri qe ne jeten time kam Humbur te gjidha edhe Familjen jo ne asnji tragjedi por ne nji Form tradhtije,pra drejt perse drejti nga UDB ne bashkpunim te nji PUSHTETARI gjerman .Pra NGA NJI I PASHPIRT DHE PLOTESISHT I PA NDJENJE Por sot une kam 5 Femije te gjith shendosh dhe mir dhe te shkolluar Pra 4 me nji GRUA nga Kosova Qe sot jetojne dhe veprojne ne gjermani kurse Vajzen e vogel me nji Mesyse nga Norvegjija ku jam i martuam qe 13 vite Kur jam larguar nga gjermanija jam larguar dhe i kam humbur te gjitha.Ne gjermani kisha jetur qush nga viti 1988 deri tek tragjedija ime .PRA HUMBA FEMIJE DHE SHTEPI ISHA I NDJEKUR POLITIKISHT NE VITIN 97 KERKOVA ASYL POLITIK DHE U APROVUA STATYSI POLITIK EMIGRANT NUK KISHA QENE 12 VITE NE KOSOV MALLI ME KISHTE KAPLUAR MBI KOKE DHE PAS PERFUNDIMIT TE LUFTES KAM SHKUAR PER HERE TE PAR NE KOSOV KAM FILLUAR NGA 0 DHE SOT FALEMINDERIT ZOTIT PUNES SIME PO ASHTU DHE PUNES SE GRUAS KEMI BERE NJI MREKULLI TE MADHE NE KOSOV PO NJASHTU DHE NE NORVEGJI PRA VUEJTEJET DHETE PADREJTAT QE UNE KAM PERJETUR VETEM UN DHE JETA IME E DIN POR NUK JAM NDALUR KUR SE VEPRUARI PER TU AFRUAR TEK SUKSESI NORMAL SE JAM I LODHUR POR PRAP SE PRAP NUK DORZOHEM .DESHTA TA BEJE NJI PYTJE TE ME NDIHMOJSHE SIH TE STARTOJ MENI FIRM TE VOGEL PER VETEN TIME KETY KAM PAKEZ FRIK SE MOS PO STAGNOJ PERSHENDETJE PRES PERGJIGJEN PERSHENDETJE A LAHAJ

     September 14, 2013 at 19:39
  • Elvira says:

   Arta nese ke mundesi te lutem me shkruaj tek
   elvira@lookfeeldogood.com

   October 2, 2013 at 23:11
  • Elvira says:

   Arta te lutem me shkuraj tek
   elvira@lookfeeldogood.com

   October 2, 2013 at 23:12
 • Fikrije says:

  Shum femer e fort je Elvira te pershendes

  June 8, 2013 at 16:46
 • Elvira says:

  Te flmnd Fikrije!

  July 5, 2013 at 10:16
 • Adrian says:

  Ju pershendes dhe ju pergezoj per punen qe ben me rrespekt Ardian Shehu

  July 11, 2013 at 12:15
  • Elvira says:

   Ju flmnd Ardian. E vleresoj komentin tend!

   July 12, 2013 at 09:35
 • Genc Rrahmani says:

  Tung, po marr shkas te shkruaj pasi pash disa video ne Facebook, jam shume i interesuar rreth asaj qe ke folur, edhe pse nuk e kuptova mjaft mire, duhet te ceki se e zotroj gjuhen angleze mund te them mjaft mire dhe me te vertet do ishte fantastike nese behet fjal per diqka reale.Shpresoj te marr pergjigje nga ju. Ju faleminderit ,mirembetshi !

  July 11, 2013 at 15:18
  • Elvira says:

   Pershendetje Genc, do ta derog nje email qe tani!

   Me te mira
   //E

   July 12, 2013 at 09:36
 • Klara says:

  Persh..zonja Elvira e pune te mbare !! Me vjen mire per ju qe jeni e palodhur e beni nje pune te tille plot sakrifica..Urime e suksese <3

  August 2, 2013 at 06:52
  • Elvira says:

   Ju flmnd Klara!

   Shpresoj te degjohemi se shpejti!

   October 2, 2013 at 23:22
 • avdi says:

  pershendetje juve , jeni faqe shume e mire

  August 6, 2013 at 15:12
  • Elvira says:

   Ju flmnd Avdi!

   Mire se vjen me komentet e tua.

   August 8, 2013 at 21:15
 • zana says:

  a mund te me tregoni shampo apo barna kunder renjes se flokeve ju lutem

  August 6, 2013 at 15:30
  • Elvira says:

   Zana a mundesh me me shkru email me pytje me te detalshme te lutem? Per kend eshet fjala, qe sa kohe po i bijne floket dhe cfare shamponi perdor?

   August 8, 2013 at 21:16
 • johan franz says:

  pasi qe eshte dite feste ju uroj festen: Paqja,mirësia dhe begatia e Zotit qofshin me ju dhe familjen tuaj.
  Let të jet ky Bajram sinjal i lumturijes dhe suksesit tuaj ne qdo sferë te jetës..
  Let mbretëron gëzimi sot ….e ne let te urojmë nga zemra … besoj qe meshirusi dhe fuqiploti do na bashkoj dhe do na jep fuqi dashurije dhe lumturi ne kete pjese te jetes.

  Ms vjen mire qe e kziston je shoqat si e juaja, deshiroj te perkrahi me mundest e mia. Ju uroj pune te mbare.

  August 9, 2013 at 09:18
 • elsa says:

  ckemi ?

  August 19, 2013 at 13:39
 • johan franz says:

  Ju pergezoj per punen tuaj humane, ju uroj shendet te mire dhe mbarsi te gjithve

  August 24, 2013 at 20:48
  • Elvira says:

   Ju flmnd edhe juve te nderuar!
   //E

   August 26, 2013 at 15:03
 • elvira says:

  ok deshiroj te bashkpunoj me ju

  September 8, 2013 at 17:35
 • elvira says:

  ok

  September 8, 2013 at 17:37
 • Mejreme says:

  JU PERSHENDES DHE JU UROI SUKSESE NE PUNE

  September 11, 2013 at 12:16
 • valdet says:

  pershendetje z.Elvira suksese ne punen e palodhshme

  September 17, 2013 at 12:24
  • Elvira says:

   Ju flmnd Valdet.
   Mos hezito te me kontaktosh ne email nese ke ndonje pyetje.

   September 17, 2013 at 20:10
 • Vjollca Kurti says:

  A jam e regjistruar tashme???

  September 27, 2013 at 11:01
  • Elvira says:

   Po Vjollca,

   KOntrolloje inboxin tani apo “JUNK MAIL” nese ke Hotmail.

   September 29, 2013 at 18:00
 • shemsa says:

  ju faleminderoj e nderuar jeni nje qe ta sheron shpirtin e zemren mbas punes suaj jeni shum e frytshme per popullin shiptar te pershendesi.

  October 8, 2013 at 18:21
 • syzeza says:

  Pershendetje dhe pune te mbare Juve…

  October 26, 2013 at 19:57
 • ilirmorina says:

  elvira si muj me fol me ju

  January 2, 2014 at 14:10
 • Vehbi Goxhuli says:

  desha te pyeti lidhur per veprimtarin qe kam dhe mundesin e bashkpunimit me juve dhe permes juve,.
  Ju falemnderit per mirkuptim ,kurse ne atachment po ju dergoi veprimtarin qe kam dhe qfar ne i ofroim shoqris dhe zhvillimit te vendit
  Urime gezuar viti 2014!

  January 3, 2014 at 13:06
 • diana says:

  Ju pershende se pari

  January 14, 2014 at 22:29
  • Elvira says:

   Pershendetje Diana dhe mire se ke ardh tek faqja!
   //E

   January 15, 2014 at 12:56
 • Blero says:

  Pershendetje Elvira

  March 24, 2014 at 20:19
  • Elvira says:

   Pershendetje Blero…

   March 25, 2014 at 18:18
 • ladi says:

  mirmbrema Elvira

  April 14, 2014 at 20:01
 • ladi says:

  komplimente je shum e zonja ,dhe faleminderit per gjithcka

  April 14, 2014 at 20:05
 • Fatos Veliu says:

  Kam Probleme me Turpin nuk mund ta kontrollj , Me Skuqet Fytyra ne veqanti veshet dua ta dije nese mund me ndomosh ? …

  April 18, 2014 at 19:02
 • beni says:

  Prsh. elvira ake nr telit ne ks mundsisht tregom edhe amundesh te majepesh

  September 17, 2014 at 19:21
 • T.B says:

  Pershendetje Elvira para 6 muajsh kam pasur nje abort te cilin nuk e kam perjetu as pak mire e kam perjetu me shum stres ankth si dhe perkrahja e familjareve ka qene shume e paket duke mos e perfill stresin dhe dhembjen time kisha dasht nje keshill nga Ana jote flm

  September 18, 2014 at 14:27
 • Margarita says:

  Pershendetje!Jam nje adhuruese e veprimtsrise suaj. Deshiroj te ju percjell kontibbutin tusj me lejen tuaj.Ju pergezoh e ju jam mirenjohese nese me ofron kete knaqesi. Me rrespekt .Margarita

  October 10, 2014 at 21:49
 • noga krasniqi says:

  Si muj me te kontaktu nskype

  December 6, 2014 at 17:18
 • Suzana says:

  Pershendetje jam Suzana Sinani kam nevoj per juve si mund te kontaktoj numrin e telefonit apo live me ty, se kam shume nevoj , gjdo send do ta paguaj , se nuk po ndihem mire ,te lutem pres pergjigjien tende…

  February 21, 2015 at 09:18
  • Elvira says:

   Pershendetje Suzana,

   Mund te me shkruani tek elvira@lookfeeldogood.com dhe me ane te emailit korenspondoj me lexuesit.
   Me te mira
   //E

   May 7, 2015 at 19:38
 • Adea says:

  Znj elvira shpresoj qe ju kane ardhur sms s mia ne gmail po pres pergjigje nga ju nese mundeni

  February 25, 2015 at 17:37
 • valon says:

  kam nevoj per ndimen tende nese ka mundesi te kontaktoj se si te vazdojm me kshillat e tua

  February 25, 2015 at 18:18
 • gane says:

  Hej Elvira une vuaj nga ankhi jam shum e lodhur nga kjo,xhdo dit mendoj se neser po behet mir por-jo kam mendime negative më nxeht trupi,kam shtrengime nul dij si tet them,kam qen ketu ne Danmark ne doktor me kan dhen barna nuk kam premisime,te lutem med keshillo..

  January 20, 2016 at 10:19
 • gane says:

  Te faliminderit Elvira deshta te di KU gjendesh tash per mometin a ktu ne suedi a po ne kosov…

  January 21, 2016 at 07:45
 • naz says:

  pershendetje e nderuara elvira un kam nje problem qe me pengon ne jet dhe nuk di si te shpjegohem se as vet nuk e kuptoj qfar problemi esht deshta te tregoj se kam problem esht nga nje moment kur nuk ndihem mir me dridhet trupi kam ngulfatje dhe tani mendoj mendime negative me duket sikur jam duke vdek diqka me ni keq menjeher me kap ky problem kam qen te disa doktor ktu ne kosov po ata me thojn qe kam depresion kurse un desha te pys ty qka me kishe then ti ?

  September 17, 2014 at 21:43

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*